Pierwsza kwarta męczarni a później z górki: gorzowianki rozgromiły ekipę z Poznania

Koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów rozgromiły u siebie Eneę AZS Poznań 85:42 w 18. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

Gorzowianki miały spore problemy w pierwszej kwarcie, którą przegrały 12:14. W drugiej jednak zanotowały serię 15 punktów bez riposty rywalek i od tego momentu wygrana praktycznie nie była zagrożona. Mówi Annamaria Prezelj, która zdobyła dla PSI Enei 13 punktów:

Spotkanie ocenia trener akademiczek, Dariusz Maciejewski

Debiut zaliczyły Ewa Kielar i Wiktoria Kuczyńska. Na pomeczowej konferencji była ta druga:

Trener Enei AZS Poznań Adam Ziemiński:

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów – Enea AZS Poznań 85:42 (12:14, 29:11, 24:11, 20:6)

PSI Enea: Copper 20, Green 19, Juskaite 13, Prezelj 13, Thomas 11, Maiga 6, Dźwigalska 3, Matkowska 0, Kielar 0, Kuczyńska 0.