Zwycięstwo przy pustych trybunach

W meczu 20 kolejki spotkań Energa Basket Ligi Kobiet zespół PolskiejStrefyInwestycji ENEI Gorzów Wlkp. pokonał we własnej hali Energę Toruń 86:64.

Ze względu na decyzję Wojewody Lubuskiego, podyktowaną zagrożeniem epidemią koronawirusa, mecz rozgrywany był bez udziału publiczności. Dla miejscowych koszykarek, przyzwyczajonych do głośnego i żywiołowego dopingu, była to niecodzienna sytuacja i efekty tego widoczne były w pierwszych 20 minutach spotkania, gdy zespół z Torunia nie pozwalał miejscowym na wypracowanie większej przewagi. Dodatkowym utrudnieniem był brak w składzie borykającej się z urazem Kahleah Copper. Na szczęście w drugiej połowie gospodynie zagrały skuteczniej w obronie czego efektem były kontrataki, a w konsekwencji systematycznie powiększająca się przewaga i zwycięstwo różnicą 22 punktów.

Dariusz Maciejewski – trener PSI ENEI:

Emilia Tłumak (Energa):

Katarzyna Dźwigalska (PSI ENEA):

PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów Wlkp. – Energa Toruń 86:64 (24:19, 18:21, 25:13, 19:11)

PolskaStrefaInwestycji ENEA: Katarzyna Dźwigalska 4, Cheridene Green 19, Annamaria Prezelj 18, Laura Juskaite 20, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Zhosselina Maiga 13, Jasmine Thomas 5.

Energa: Naomi Davenport 21, Marta Wieczyńska 0, Nina Dedić 0, Marta Dobrowolska 2, Karolina Podkańska 3, Emilia Tłumak 5, Maja Šćekić 0, Latoya Williams 14, Marta Urbaniak 15, Tatiana Grigoreva 4.