Północna Obwodnica: Pierwszy odcinek w lipcu, drugi za dwa lata

fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie

fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie

Budowa Północnej Obwodnicy Gorzowa idzie zgodnie z aktualnym harmonogramem – informuje magistrat. Urząd Miasta odpowiedział na pytania radnego Ireneusza Macieja Zmory o etap, na którym znajduje się realizacja inwestycji. 

Dwa tygodnie temu w swojej interpelacji radny Zmora pytał o to, jak obecny stan inwestycji ma się do pierwotnych założeń. Jeszcze w 2022 roku zakładano wyłonienie wykonawcy w roku 2023, a zakończenie prac nad I etapem obwodnicy w 2024 roku.  – Wcześniejsze terminy miały charakter prognoz – odpowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik Urzędu Miasta:

Zakończenie prac na pierwszym odcinku, od ronda Barlineckiego do ronda przy ul. Owocowej i Kazimierza Wielkiego, planowane jest na lipiec 2026 roku. Drugi odcinek – do ronda Schumana, ma zostać ukończony w II kwartale 2028 roku. – Budowa Północnej Obwodnicy Gorzowa jest realizowana zgodnie z aktualnym harmonogramem – dodaje Wiesław Ciepiela:

Obecnie wykonawca Północnej Obwodnicy kładzie asfalt, przygotowuje fundamenty pod ekrany dźwiękochłonne i prowadzi prace brukarskie.

 

 

Exit mobile version