Zielone torowiska w Gorzowie. Gdzie powstaną?

fot. E.Kobelak

fot. E.Kobelak

Zielone torowiska pojawią się w Gorzowie na ul. Pomorskiej oraz na ul. Jancarza. Mówiła o tym w Radiu Gorzów miejska architekt Marta Bejnar-Bejnarowicz. 

Inwestycje powstaną w ramach kolejnego etapu inwestowania w miejską komunikację. W tym przypadku Gorzów otrzymał 180 mln zł unijnej dotacji. Za te pieniądze miasto kupi siedem nowych tramwajów, 31. tablic informacji pasażerskiej oraz kamery monitoringu. Na ul. Jancarza powstanie nowe torowisko, a na nim zielony dywan. Podobny powstanie podczas modernizacji torowiska na Podmiejskiej, na odcinku od ul. Zamenhoffa do Ronda Solidarności. Mówi Marta Bejnar – Bejnarowicz:

Jak pisała Gazeta Lubuska, na Podmiejskiej prace mają się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku. Po ich rozpoczęciu tramwaje będą dojeżdżały do Ronda Santockiego. Dalej będzie zastępcza komunikacja autobusowa. 

 

Exit mobile version