Wysokie temperatury sprzyjają pożarom w lasach. Leśniczy na bieżąco monitorują sytuację.
Coraz wyższe temperatury i intensywne słońce sprawiają, że w polskich lasach jest sucho, a to może prowadzić do pożarów. Do tego ostatnie anomalie pogodowe, w tym silny wiatr i burze powodują, że przebywanie w lasach może być niebezpieczne. Dlatego należy zachować maksymalną ostrożność – apeluje Dariusz Szymura, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.
W związku z wysokim zagrożeniem pożarowym leśnicy regularnie kontrolują sytuację w podgorzowskich lasach – dodaje Adrian Kocoń, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Bogdaniec.
Informacje o zagrożeniach pożarowych w poszczególnych nadleśnictwach można znaleźć na stronie internetowej lasów Państwowych.
