Kask chroni. Apel gorzowskiego lekarza

fot. Pixabay

fot. Pixabay

Lekarze apelują o korzystanie z kasków podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze. Mówił o tym w Radiu Gorzów dr Tomasz Grzechnik, kierownik Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Lekarze stoczyli tam walkę o życie 16-letniej Pauliny. Dziewczyna miała wypadek na hulajnodze. Jechała bez kasku. 

Do szpitala trafiła z bardzo poważnym urazem czaszkowo – mózgowym. Mówi dr Tomasz Grzechnik:

Paulina wraca na szczęście do zdrowia i także w Radiu Gorzów apelowała o korzystanie z kasków. Dr Tomasz Grzechnik podkreśla, że apel Pauliny może wiele zdziałać:

Przypominamy, że od 3 czerwca dzieci i młodzież do 16. roku życia zostały objęte obowiązkiem noszenia kasków podczas jazdy rowerem, hulajnogą elektryczną i urządzeniami transportu osobistego.

Exit mobile version