Gorzowski magistrat apeluje do mieszkańców o rozwagę, ostrożność i zwracanie uwagi na osoby oraz zwierzęta, które mogą w upale potrzebować pomocy. Od dziś temperatury mają tylko rosnąć, dlatego urząd miasta zapowiedział też więcej patroli straży miejskiej.
Mówi rzecznik urzędu miasta Wiesław Ciepiela:
Urzędnicy apelują do mieszkańców o reagowanie na sytuacje mogące stanowić zagrożenie:
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla części województw lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.
