Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości krytykują brak dofinansowania do remontu stadionu i saun w Gorzowie. O tym, że nie będzie ministerialnych pieniędzy na te zadania mówił na naszej antenie prezydent Jacek Wójcicki.
W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że ministerstwo sportu nie przyzna dofinansowania do projektu modernizacji saun w gorzowskiej Słowiance ani do remontu stadionu piłkarskiego w Gorzowie. Ten fakt krytykują działacze Prawa i Sprawiedliwości – mówi Elżbieta Rafalska.
Jak zaznacza prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, obie inwestycje zostaną wykonane, ale ze środków własnych miasta. Jak podkreśla radny PiS Tomasz Rafalski: pieniądze, które zostaną przeznaczone na te inwestycje mogłyby powędrować na inne cele.
Jeśli chodzi o modernizację stadionu piłkarskiego to Piotr Wilczewski, przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że w tej chwili nie ma nawet pozwolenia na budowę.
Przypomnijmy: w przypadku saun całkowity koszt remontu to około 7 mln zł, z czego Słowianka ubiegała się o 3,5 mln dofinansowania. Z kolei jeśli chodzi o stadion piłkarski to szacowany koszt modernizacji wynosi ok. 30 mln zł. Zgodnie z planem, w ramach pierwszego etapu przebudowy stadionu przy ul. Olimpijskiej ma powstać nowoczesna trybuna z zapleczem sportowym.
