Turczynki za mocne

Nie udało się koszykarkom z Gorzowa Wlkp. pokonać tureckiej drużyny Elazig Il Ozel Idare w drugim meczu fazy grupowej EuroCup Women.

W rozgrywanym w Brnie spotkaniu nasz zespół InvestInTheWest Enei uległ rywalkom 76:88. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego zagrały bardzo dobre trzy i pół kwarty. Niestety, w pierwszych minutach trzeciej części pojedynku rywalki, głównie dzięki znakomitej dyspozycji reprezentantki Czarnogóry Jeleny Dubljevic, wywalczyły wyraźną przewagę (60:47 w 24 minucie), której akademiczki z Gorzowa nie były w stanie odrobić.

Elazig Il Ozel Idare – InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. 88:76 (21:24, 22:21, 26:14, 19:17)
Elazig Il Ozel Idare: Gamze Takmaz 10, Kelsey Mitchell 24, Naile Cirak 0, Sera Ozelci 0, Emma Cannon 19, Jelena Dubljevic 25, Nika Baric 10.
InvestInTheWest ENEA: Katarzyna Dzwigalska 2, Cheridene Green 13, Megan Gustafson 26, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Shatori Walker-Kimbrough 16, Borislava Hristova 12, Dominika Owczarzak 3.

W drugim meczu „gorzowskiej” grupy zespół MBA Moskwa pokonał KP Brno 78:72. Tym samym, nasza drużyna zachowała szanse na awans do fazy play off. Stanie się tak gdy jutro gorzowski zespół pokona MBA różnicą co najmniej 5 punktów, a drużyna z Brna przegra z zespołem z Turcji.