Dwa zwycięstwa Stali Gorzów w Zielonej Górze

Szczypiorniści Stali Gorzów wygrali dwa sparingi rozgrywane w zielonogórskiej hali przy ul. św. Cyryla i Metodego. Najpierw 30-26 pokonali Śląsk Wrocław, następnie wygrali 23-21 z Siódemką Miedź Legnica.

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10. Do przerwy zespół Stali remisował ze Śląskiem 15-15. W drugiej połowie udało się jednak wypracować przewagę, której zawodnicy Oskara Serpiny już nie oddali wygrywając czterema bramkami.

Chwilę przed godz. 13 drużyna z Gorzowa podejmowała Siódemkę Miedź Legnica. Po pierwszej połowie Stal wygrywała 14-13, a ostatecznie zwyciężyła dwoma bramkami.

Dla Oskara Serpiny były to pierwsze występy w podwójnej roli – szkoleniowca i zawodnika. Nam opowiedział jak godzi te dwa zadania, jak wygląda najbliższy kalendarz sparingowy, oraz co z testowanym zawodnikiem z Ukrainy.

„Po dwóch tygodniach treningów jest naprawdę dobrze” – ocenia zawodnik Stali Wiktor Bronowski.