Król Wiktor i inni, czyli kajakarskie żniwa gorzowian na MP

5 złotych i trzy brązowe medale zdobyli kajakarze AZS AWF Gorzów podczas zakończonych dziś Mistrzostw Polski seniorów w Poznaniu.

Aż 4 złote w kanadyjkowych jedynkach na 200, 500, 1000 i 5000 metrów wywalczył Wiktor Głazunow, który zdobył też brąz w C2 na 1000 z Grzegorzem Bryńskim. Złoto w K1 na 500 oraz dwa brązowe medale w K1 i K2 na 200 metrów wywalczyła Anna Puławska, w dwójce osiągając ten sukces z Julią Olszewską:

Na podium stawali też reprezentanci pozostałych gorzowskich klubów. Złoto w jedynce na 500 i srebro w K1 na 1000 zdobył Przemysław Korsak z G`Power a dla Admiry krążki wywalczyli Sławomir Siwiec i Fryderyk Fulko w K2 na 1000 oraz Oleksij Koliadych, trzeci w C1 na 200:

W Poznaniu rywalizowali dziś też niepełnosprawni. Ze złotym medalem z tej imprezy wróciła Kamila Kubas w KL2 na 200. Zawodniczka startu Zielona Góra nie miała jednak w swojej klasie żadnej rywalki a z osiągniętego czasu nie była zadowolona: