Zmarzlik tylko w półfinale I rundy GP. Dudek daleko

Wojciech Tarchalski dla wts.pl

Bartosz Zmarzlik w półfinale, Patryk Dudek daleko – oto wyniki lubuskich żużlowców w I rundzie tegorocznego Speedway Grand Prix we Wrocławiu. Zawody wygrał Rosjanin Artiem Łaguta. Drugi był – najlepszy z Polaków – Maciej Janowski.

Zmarzlik pojechał dobrą rundę zasadniczą, zdobył w niej 10 punktów, ale zaliczył niespodziewanie jedną zerówkę – w 11 biegu przegrał z Łagutą, Madsenem i Czugunowem.

W półfinale mistrz świata został na starcie, a potem wyprzedził tylko Emila Sajfutdinowa; szans na dogonienie Taia Woffindena i Artiema Łaguty nie było. Ostatecznie Zmarzlik wylądował dziś na 6 miejscu.

Rundę zasadniczą zdominował natomiast Rosjanin Artiem Łaguta, który pierwsze biegi wygrał na ogromnej prędkości i tylko w ostatniej serii startów wyprzedził go szybki Janowski.

W finale Łaguta i Janowski pojechali raz jeszcze przeciwko sobie, a obok nich stali Fredrik Lindgren i Woffinden. Rosjanin był najszybszy, a Polak zajął 2 miejsce. Na trzecim miejscu Szwed lindgren, ostatni był Brytyjczyk zwany Tajskim.

Słabo wypadł w pierwszej rundzie GP Patryk Dudek z RM Solaru Falubazu Zielona Góra, który zdobył tylko 5 punktów i zajął dopiero 12 miejsce.