Janowski królem Wrocławia; Zmarzlik na podium drugiej rundy Grand Prix

zmarzlik

Bartosz Zmarzlik poprawił wynik z pierwszej rundy żużlowego cyklu Grand Prix i dziś we Wrocławiu uplasował się na miejscu trzecim. Zmagania wygrał Maciej Janowski, który po dwóch rundach jest liderem cyklu.

Zwycięzca zeszłorocznego cyklu Grand Prix w rundzie zasadniczej ściganie w sobotę zaczął słabo, bo od dwóch „jedynek”. Potem poszło mu nieco lepiej i wywalczył ostatecznie jedenaście punktów (1, 1, 3, 3, 3).  W półfinale dojechał na miejscu drugim. Przed nim był tylko Tai Woffinden.

Z kolei w finale Zmarzlik właśnie z Woffindenem walczył o miejsce drugie, ale ostatecznie lepszy Anglik. Na pierwszym miejscu zaś znakomity drugi dzień z rzędu Maciej Janowski, który objął pozycję lidera klasyfikacji SGP.

W innym półfinale startował Niels Kristian Iversen ze Stali Gorzów, ale Duńczyk w 1/2 zdobył jeden punkty i na szóstym miejscu zakończył swój udział w drugiej rundzie GP.

Patryk Dudek z RM Solaru Falubazu pojechał nieco lepiej niż wczoraj, gdy z 5 punktami zajął dwunaste miejsce. Dziś zdobył 7 „oczek” i uplasował się na miejscu 9.  Na dalszych miejscach Martin Vaculik (14. miejsce, 4 punkty), a także Antonio Lindbaeck (16. miejsce, 1 punkt).