Janowski Indywidualnym Mistrzem Polski. Na podium dwaj gorzowianie!

Maciej Janowski z Betardu Sparty Wrocław wygrał poniedziałkowy finał Indywidualnych Mistrzów Polski na żużlu. Drugi w Lesznie był gorzowianin Bartosz Zmarzlik, a trzeci jego klubowy kolega ze Stali – Szymon Woźniak. W wyścigu barażowym o wejście do finału odpadł zielonogórzanin Patryk Dudek, a dopiero szesnasty był inny zawodnik gorzowskiej drużyny – Krzysztof Kasprzak.

Pierwszy bieg to ciekawa walka Macieja Janowskiego z Bartoszem Zmarzlikiem. Wrocławianin zdobył wyprzedzić gorzowianina, który jednak walczył do samego końca, ale przyjechał drugi. Trzeci był reprezentant gospodarzy Janusz Kołodziej, a ostatni Norbert Kościuch.

W drugim wyścigu bez udziału lubuskich żużlowców zwyciężył Maksym Drabik, przed Przemysławem Pawlickim, Bartoszem Smektałą oraz Pawłem Przedpełskim.

Trzecia gonitwa padła łupem Jarosława Hampela. Drugi był Piotr Pawlicki, trzeci Kacper Woryna, a ostatni Krzysztof Kasprzak ze Stali.

W czwartym biegu zwyciężył Szymon Woźniak ze Stali, przed Krystianem Pieszczkiem, zielonogórzaninem Patrykiem Dudkiem oraz Dominikiem Kuberą.

Pierwsza seria startów w wykonaniu lubuskich żużlowców ze zmiennym szczęściem.

W piątej gonitwie taśmę dotknął Przedpełski, za co został wykluczony. W powtórce pojechał rezerwowy Jakub Jamróg, który był trzeci. Zwyciężył Zmarzlik, przed Kuberą, a stawkę zamknął Woryna.

Szósty wyścig to ponowny triumf Woźniaka, który miał komplet sześciu punktów. Za zawodnikiem Stali przyjechał Smektała, Kościu, a znów ostatni był inny z gorzowian – Kasprzak.

Sporo emocji było w siódmym biegu. Ostatecznie zwyciężył Hampel, przed Dudkiem, Kołodziejem i Przem. Pawlickim.

W ósmej gonitwie – bez udziału lubuskich zawodników triumfował Janowski. Za nim Pi. Pawlicki, Drabik i Pieszczek.

Po dwóch seriach komplet punktów mieli Hampel, Janowski i Woźniak.

Po przerwie na kosmetykę leszczyńskiego toru nastąpiły niespodziewane rozstrzygnięcia. W dziewiątym wyścigu zwyciężył Pieszczek, drugi był Smektała, a dopiero trzeci Zmarzlik. Stawkę zamknął Hampel.

Dziesiąta gonitwa dla Dudka, który wygrał po raz pierwszy w tych zawodach. Jako drugi linię mety minął Przedpełski, trzeci był Pi. Pawlicki, a ostatni Kościuch.

W jedenastym biegu najlepszy był Kołodziej, ale tuż za nim przyjechał Woźniak, który był w czołówce klasyfikacji generalnej. Na kolejnych pozycjach zameldowali się Woryna i Drabik.

Dwunasty wyścig to trzeci już tego dnia triumf Janowskiego, który samodzielnie prowadził w klasyfikacji. Drugi był Przem. Pawlicki, swój pierwszy punkt wywalczył Kasprzak, a stawkę zamknął Kubera.

Kolejna, czwarta już seria startów świetnie rozpoczęła się dla Woźniaka, który wygrał tego dnia już trzeci raz. Za nim Pi. Pawlicki, dopiero trzeci był Zmarzlik, a ostatni starty z braci Pawlickich – Przemysław.

Czternasty wyścig, bez udziału lubuskich żużlowców zakończył się triumfem Drabika. Drugi dojechał Kubera, trzeci Hampel, a stawkę zamknął Kościuch.

W następnej gonitwie triumfował Kołodziej. Drugi był Kasprzak, a kolejne miejsca zajęli Przedpełski i Pieszczek.

Szesnasty bieg dla niepokonanego Janowskiego! Tuż za wrocławianinem przyjechał Dudek, a następnie Smektała i Woryna.

Siedemnasty wyścig padł łupem Zmarzlika, który zakończył rundę zasadniczą z 10 punktami, podobnie jak drugi w tej gonitwie Dudek (obaj zapewnili sobie udział w biegu barażowym). Trzeci był Drabik, a defekt zanotował Kasprzak.

Kolejne dwa biegu bez lubuskich żużlowców. W osiemnastej gonitwie upadł Przem. Pawlicki. W powtórce wygrał Woryna, przed Kościuchem, Pieszczkiem, a Pawlicki miał defekt.

Dziewiętnasty wyścig dla Pi. Pawlickiego, który okazał się lepszy od klubowego kolegi – Kołodzieja. Na kolejnych miejscach dwaj kolejni leszczynianie – Smektała i Kubera.

W dwudziestej gonitwie najlepszy już piąty raz tego dnia okazał się Janowski, który zdecydowanie wygrał rundę zasadniczą. Drugi był Przedpełski, trzeci Woźniak, a ostatni Hampel.

Do finału bezpośrednio awansowali Janowski i Woźniak. W barażu o finał mieli pojechać Kołodziej, Zmarzlik, Dudek i Pi. Pawlicki.

W barażu upadł Dudek, którego atakował Pi. Pawlicki. Leszczynianin został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie wygrał Kołodziej, przed Zmarzlikiem, a trzeci przyjechał Dudek, który jako jedyny z tej trójki nie awansował do finału.

W najważniejszym wyścigu finałowym zwyciężył Janowski, który tego dnia był poza zasięgiem rywali. Drugi dojechał Zmarzlik, który wciąż w swoim dorobku nie ma złota IMP. Trzeci był Woźniak, a stawkę zamknął Kołodziej i on skończył bez medalu.

Wyniki:
1. Maciej Janowski (3,3,3,3,3) 15+pierwsze miejsce w finale; 2. Bartosz Zmarzlik  (2,3,1,1,3,3) 13+ drugie miejsce w finale; 3. Szymon Woźniak (3,3,2,3,1) 11+trzecie miejsce w finale; 4. Janusz Kołodziej (1,1,3,3,2,2)12+czwarte miejsce w finale; 5. Piotr Pawlicki (2,2,1,2,3,w) 10; 6. Patryk Dudek (1,2,3,2,2,1) 10; 7. Maksym Drabik (3,1,0,3,1) 8; 8. Jarosław Hampel (3,3,0,1,0) 7; 9. Bartosz Smektała (1,2,2,1,1) 7; 10. Krystian Pieszczek (2,0,3,0,1) 6; 11. Kacper Woryna (1,0,1,0,3) 5; 12. Paweł Przedpełski (0,t,2,1,2) 5; 13. Dominik Kubera (0,2,0,2,0) 4; 14. Przemysław Pawlicki (2,0,2,0,d) ; 15. Norbert Kościuch (0,1,0,0,2) 3; 16. Krzysztof Kasprzak (0,0,1,2,d) 3; 17. Jakub Jamróg (1) 1; 18. Adrian Miedziński NS.