120 minut, trzy karne i wyrwany awans przez Stilon

Kolejne dwie gorzowskie drużyny awansowały do IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu gorzowskiego.

Mnóstwo emocji sprawili dziś nielicznym kibicom piłkarze Stilonu Prosupport, którzy dopiero po dogrywce pokonali swojego rywala z IV ligi, Spójnię Ośno Lubuskie 3:2. Choć goście przyjechali do Gorzowa z zaledwie 12-osobową kadrą, z 15-latkiem jako jedynym zmiennikiem to już w 4 minucie objęli prowadzenie po uderzeniu Mateusza Szczurka. W 45 minucie Stilon mógł wyrównać, ale Sebastian Surmaj nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarze wyrównali dopiero w 72 minucie po strzale Wojciecha Kurlapskiego.

W dogrywce bliżej awansu znów była Spójnia, bowiem w 98 minucie na 2:1 po jednym z nielicznych ataków trafił Mateusz Torbiczuk. Trzy minuty później arbiter podyktował rzut karny dla Stilonu za zagranie ręką w polu karnym a „jedenastkę” wykorzystał Patryk Nidecki. Po kolejnych 10 minutach mieliśmy trzeci rzut karny i znów skuteczną egzekucję w wykonaniu Nideckiego.

Do IV rundy awansował dziś też Piast Karnin, który rozgromił w Słubicach A-klasowy SKP 8:0. Trzy bramki strzelił Bartosz Prychod a po jednej Maciej Kolasa, Paweł Pawełko, Maciej Piątek, Damian Budzyński i Krystian Malinowski. Spotkanie rezerw Warty z GKP Bogdaniec obędzie się 23 września. Losowanie IV rundy w piątek o 14:00.