Po 46-letnim rekordzie, kolejny przetrwał miesiąc: Kornelia znowu to zrobiła!

Kornelia Lesiewicz poprawiła swój własny rekord Polski juniorek młodszych w biegu na 400 metrów podczas trwających w Radomiu mistrzostw Polski do lat 18.

Zawodniczka AZS AWF Gorzów z ogromną przewagą zwyciężyła w finale a czas 52,73 to wynik o 13 setnych sekund lepszy od poprzedniego rekordu Lesiewicz, ustanowionego dokładnie miesiąc temu podczas memoriału Ireny Szewińskiej. Przypomnijmy, że wówczas podopieczna trenera Sebastiana Papugi pobiła osiągnięcie, które przetrwało 46 lat.

Poza Lesiewicz złoty medal dla AZS AWF Gorzów wywalczyła dziś Magdalena Żelazna w chodzie na 5000 metrów a srebro Weronika Kaniowska w rzucie młotem i sztafeta 4×100 (w składzie m.in. z Lesiewicz). Jest także jeden medal ALKS AJP: brąz w biegu na 400 metrów przez płotki wywalczyła Julia Świrbutowicz. Jutro ostatni dzień mistrzostw.