Akademickie derby dla Gorzowa Wlkp.

W meczu IX kolejki spotkań Energa Basket Ligi Kobiet zespół PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. wygrał w Poznaniu z miejscową drużyną Enei AZS 62:56.

Jak należało się spodziewać pojedynek dwóch akademickich drużyn był wyrównany i zacięty. W pierwszych dwóch kwartach koszykarki obu zespołów raziły niską skutecznością, która nie przekroczyła 37 %. Na szczęście w gorzowskiej drużynie jest Megan Gustafson, która znakomicie radziła sobie pod oboma koszami, a gdy nadarzyła się okazja trafiała także z dystansu. Niewiele ustępowała jej Kathleen Doyle, a pod koniec drugiej kwarty swój celownik ustawiła Borislawa Hristowa i dzięki temu przyjezdne schodziły na długą przerwę z dziewięciopunktową zaliczką. Warta także zaznaczyć, że na 2 minuty przed końcem drugiej kwarty na parkiecie pojawiła się Agnieszka Szott-Hejmej i tym samym w tym momencie zaliczyła swój 500 występ w meczach ekstraklasy.

W połowie trzeciej kwarty czwarte przewinienie popełniła Gustafson i trener Dariusz Maciejewski posadził swoją najlepszą do tego momentu koszykarkę na ławce rezerwowych.  Miejscowe wykorzystały to bezlitośnie i przed ostatnią przerwą, po trafieniu za trzy, w ostatniej sekundzie tej kwarty Jovany Popović zniwelowały straty do zaledwie 2 punktów (45:47).

O wszystkim zadecydowała końcówka pojedynku, w której więcej zimnej krwi zachowały nasze koszykarki i wygrały 62:56.

Dariusz Maciejewski – trener PSI Enei:

Grzegorz Zieliński – trener Enei AZS:

Enea AZS Poznań – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 56:62 (14:16, 10:17, 21:14, 11:15)

Enea AZS Poznań: Gmrice Davis 17, Daria Marciniak 4, Marta Nowicka 5, Karolina Stefańczyk 0, Julia Adamowicz 0, Aleksandra Parzeńska 2, Liliana Banaszak 4, Tiffany Brown 17, Jovana Popović 7.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.: Cheridene Green 6, Agnieszka Szott-Hejmej 0, Megan Gustafson 24, Agnieszka Kaczmarczyk 0, Karolina Matkowska 0, Kathleen Doyle 16, Borislava Hristova 10, Dominika Owczarzak 6.