Zaległości odrobione i to za dwa punkty

W zaległym spotkaniu Energa Basket Ligi Kobiet drużyna PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. wygrała w Sosnowcu z Zagłębiem 90:78 (20:23, 26:12, 30:24, 14:19)

Gorzowska drużyna wyjechała do Sosnowca bez dwóch podstawowych zawodniczek: Cheridene Green i Agnieszki Szott-Hejmej, które ze względu na złe samopoczucie pozostały w Gorzowie Wlkp. Nic zatem dziwnego, że trener Dariusz Maciejewski mocno obawiał się tego pojedynku. Jego obawy potwierdziły się. Początek meczu dla gospodyń, które imponowały skutecznymi rzutami z półdystansu jak i z daleka i w połowie pierwszej kwarty prowadziły już 13:5. Akademiczki wzmocniły obronę i odrobiły straty, ale i tak równo z syreną ogłaszającą koniec pierwszej kwarty za trzy trafiła Sydney Wallace i na pierwszą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Zagłębia 23:20.

Druga kwarta to popisowa gra podopiecznych Dariusza Maciejewskiego, które przerywały akcje zaczepne rywalek, a brylowała w tym Dominika Owczarzak, która przechwytywała podania przeciwniczek i wyprowadzała kontrataki. W efekcie po 20 minutach gry gorzowianki prowadziły 46:35.

Wydawałoby się, że grające praktycznie tylko szóstką koszykarki z Gorzowa Wlkp. powinny z czasem tracić siły, a one w trzeciej kwarcie nic sobie nie robiły z seriami celnych rzutów za trzy punkty gospodyń, i same także trafiały zza linii 6,75 m. W efekcie na minutę przed zakończeniem tej części gry prowadziły różnicą 21 punktów 76:55.

W czwartej kwarcie, nie mające nic do stracenia sosnowiczanki, ruszyły do zdecydowanego ataku, i dzięki trafieniom Sydney Wallace odrobiły część strat. Na szczęście mądra gra w obronie i długo rozgrywane ataki naszych koszykarek nie pozwoliły na roztrwonienie ciężko wywalczonej w trzeciej kwarcie przewagi.