Nowy Rok rozpoczęły od zwycięstwa. Gorzowskie koszykarki z kompletem punktów

R. Rachlewicz

Ważne, choć wymęczone zwycięstwo koszykarek InvestintheWest ENEA Gorzów. W meczu ekstraklasy pań nasza drużyna pokonała Politechnikę Gdańską 89:75.

Wbrew przedmeczowym prognozom nie było łatwo o wygraną. Mimo, że w połowie pierwszej kwarty miejscowe prowadziły już 16:4 to zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Gdańszczanki, głównie dzięki znakomicie rzucającej Maegan Conwright, nie traciły dystansu do gospodyń, a na początku trzeciej kwarty doprowadziły do remisu 45:45. O zwycięstwie gorzowskiej drużyny zadecydowała końcówka trzeciej i czwarta kwarta. Do skutecznej Kiary Linskens dołączyła Laura Juskaite, a że pozostałe akademiczki także dołożyły po kilka punktów, już na 2 min. przed końcem meczu miejscowi kibice mogli być spokojni o końcowy rezultat.

Rafał Knap – trener Sunreef Yachts Politechnika Gdańska:

Dariusz Maciejewski – trener InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp:

InvestInTheWest Enea – Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 89:75 (23:19, 22:23, 22:15, 22:18)

InvestInTheWest Enea: Katarzyna Dźwigalska 0, Sharnee Zoll-Norman 15, Julija Rytsikawa 0, Ariel Atkins 7, Annamaria Prezelj 7, Laura Juskaite 17, Maryia Papova 16, Daria Stelmach 3, Olga Trzeciak 0, Kyara Linskens 24.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska: Maegan Conwright 30, Marta Stawicka 0, Agata Ostrowska 0, Martyna Pyka 5, Annika Holopainen 5, Karolina Strzelczyk 3, Sylwia Bujniak 4, Marianna Duszkiewicz 4, Martyna Koc 13, Tiffany Wright Clarke 11.