Było pięknie, jest nieźle

W pierwszym meczu 1/8 finału FIBA EuroCup koszykarki Investinthewest Enei Gorzów przegrały na wyjeździe z Lyon ASVEL Feminin 82:90.

Mimo iż po fazie grupowej wyżej rozstawione były gorzowianki, to faworytem spotkania był zespół z Lyonu. Tymczasem przez trzy kwarty pachniało niespodzianką, bo akademiczki grały wybornie i zasłużenie prowadziły. Silną bronią były rzuty za trzy punkty, dzięki którym jeszcze na niecałe 2 minuty przed końcem trzeciej kwarty zespół z Gorzowa prowadził 64:54. Nie mające nic do stracenia liderki francuskiej ekstraklasy zaczęły ryzykować rzucając z dalszej odległości. Ku rozpaczy kibiców AZS AJP Michelle Plouffe i Ingrid Tanqueray praktycznie się nie myliły i raz za razem trafiały za trzy punkty. Po 4 minutach czwartej kwarty koszykarki ASVEL Feminin prowadziły już 75:66. Na szczęście rzutowa niemoc akademiczek została przerwana trafieniem za trzy w wykonaniu Laury Juskaite. I choć nasza drużyna nie wygrała, to strata ośmiu punktów jest do odrobienia w meczu rewanżowym, który rozegrany zostanie w czwartek 31 stycznia w hali przy ul. Chopina w Gorzowie Wlkp.

Dariusz Maciejewski – trener InvestInTheWest Enei:

Sharnee Zoll – Norman (InvestInTheWest Enea):

Lyon ASVEL Féminin – InvestInTheWest ENEA Gorzów Wielkopolski 90:82 (21:24, 13:16, 26:26, 30:16)
Lyon ASVEL Féminin: Paoline Salagnac 0, Ingrid Tanqueray 18, Clarissa Dos Santos 16, Fatimatou Sacko 0, Michelle Plouffe 31, Julie Allemand 4, Marième Badiane 8, Alysha Clark 13.
InvestInTheWest ENEA: Sharnee Zoll-Norman 15, Yuliya Rytsikava 2, Ariel Atkins 22, Annamaria Prezelj 2, Laura Juskaite 15, Maryia Papova 17, Kyara Linskens 9.