Sparingowa sobota: Stilon przegrał, Warta wygrała. Smektała nieobecny

Obaj nasi trzecioligowcy rozgrywali dziś sparingi na sztucznej murawie przy Olimpijskiej.

Jako pierwszy na boisko wyszedł Stilon, który ostatecznie przegrał z niemiecką Victorią Seelow 1:4. Do przerwy goście prowadzili 2:0, na początku drugiej części z rzutu karnego kontaktową bramkę zdobył Rafał Świtaj, ale kolejne dwa trafienia znów były dziełem zawodników Victorii. Mecz ocenia trener Stilonu, Kamil Michniewicz:

Po Stilonie zagrała Warta, która pokonał czwartoligową Pogoń Świebodzin 4:2. Do przerwy było 1:1 a gola z rzutu karnego dla Warty zdobył Damian Szałas. W drugiej części dwa trafienia zanotował Michał Chyrek, który w tym tygodniu opuścił Stilon, a jedną bramkę dołożył Filip Wiśniewski. O meczu mówi trener Warty, Mateusz Konefał:

W sparingu nie wystąpił Jakub Smektała, którego prezes Warty Gorzów wymienił w czwartek wśród zawodników, którzy osiągnęli porozumienie z klubem w sprawie transferu. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, były gracz Piasta Gliwice, Ruchu Chorzów i Zawiszy Bydgoszcz po wstępnym przystaniu na warunki zaproponowane przez Wartę zmienił częściowo swoje stanowisko. W tej sytuacji wszystko wskazuje na to, że Smektała ostatecznie w Warcie nie zagra. Prezes Zbigniew Pakuła sprawy komentować nie chce.

Więcej o tym co u naszych trzecioligowców we wtorkowym Magazynie Piłkarskim.