Koszykarki z Gorzowa Wlkp. pożegnały się z EurcoCup Women

Koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów Wlkp. zakończyły w tym sezonie występy w rozgrywkach EuroCup Women.

Nasza drużyna nie tylko nie odrobiła strat z Francji, ale we własnej hali przegrała z Lyon ASVEL Feminin 67:81.

Koszykarki z Francji zasłużenie awansowały do kolejnej rundy, ale wynik nie odzwierciedla przebiegu pojedynku. Tak jak przewidywał trener AZS AJP Dariusz Maciejewski, tym razem nie było festiwalu celnych rzutów za trzy punkty, a zdeterminowane akademiczki od pierwszych minut rozpoczęły walkę o jak najwyższe zwycięstwo. Zmiana wyjściowej piątki na wysokie zawodniczki zaskoczyła nieco trenera przyjezdnego zespołu i w połowie drugiej kwarty, po trafieniu Sharnee Zoll-Norman gospodynie prowadziły 31:22. Niestety, w ostatnich minutach pierwszej połowy gorzowianki, tak jak pod koniec trzeciej kwarty w Lyonie zatraciły skuteczność, co skrzętnie wykorzystały rywalki niwelując straty do jednego punktu. Obecni na trybunach kibice mieli nadzieję, że po przerwie ich ulubienice odnajdą skuteczność i bardziej zabezpieczą dostęp do swojego kosza. Tak się jednak nie stało. Zespół z Francji, głównie za sprawą Clarissy Dos Santos zdominował strefę pod koszami. Brazylijka aż 7 razy zebrała piłkę po niecelnych rzutach swoich koleżanek umożliwiając im kolejne próby zdobycia punktów. W efekcie jeszcze w trzeciej kwarcie zespół z Francji uzyskał 10 punktów przewagi, której nie pozwolił zniwelować.

InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. – Lyon ASVEL Féminin 67:81 (20:20, 17:16, 16:23, 14:22)
InvestInTheWest ENEA: Katarzyna Dźwigalska 0, Sharnee Zoll-Norman 16, Juliya Rytsikawa 5, Ariel Atkins 8, Annamaria Prezelj 1, Katharina Fikiel 6, Laura Juskaite 13, Maryia Papova 9, Daria Stelmach 0, Kyara Linskens 9.
Lyon ASVEL Féminin: Kendra Chery 4, Paoline Salagnac 4, Coralie Chabrier 0, Ingrid Tanqueray 11, Clarissa Dos Santos 16, Fatimatou Sacko 2, Michelle Plouffe 15, Julie Allemand 6, Marième Badiane 12, Alysha Clark 11.