Gorzowianki przerwały wyjazdową passę Arki!

Koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów pokonały przed własną publicznością Arkę Gdynia 88:79 w kolejnym meczu Basket Ligi Kobiet. To pierwsza porażka gdynianek na wyjeździe w tym sezonie.

Gorzowianki wygrały pierwszą kwartę 20:15, a drugą 21:16. Po pierwszej połowie prowadziły 41:31. Na początku drugiej części meczu przewaga podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego zaczęła topnieć. W czasie zaledwie dwóch minut przyjezdne zniwelowały straty, ale na szczęście nie były w stanie uzyskać przewagi większej niż 1 punkt. O zwycięstwie akademiczek zadecydowały ostatnie minuty 4 kwarty. Nasza drużyna bezlitośnie wykorzystywała fakt, że rywalki szybko wypełniły limit 4 przewinień i systematycznie powiększała przewagę by wygrać ostatecznie różnicą 9 punktów.