Radość ze złota w Gorzowie i Słubicach

screen PZLA

Dwa złote medale wywalczyli podczas halowych mistrzostw Polski do lat 18 i 20 lekkoatleci ALKS AJP Gorzów.

Wśród juniorek młodszych najlepsze okazały się Alicja Kaczmarek w biegu na 600 metrów i Kornelia Sura w pięcioboju. Trener Tomasz Saska cieszy się szczególnie z sukcesu tej ostatniej:

Tomasz Saska jest przekonany, że Alicja Kaczmarek mogła pobiec w Toruniu jeszcze szybciej:

Złoto i brąz zdobyli reprezentanci AZS AWF Gorzów, także wśród juniorów młodszych. Kornelia Lesiewicz wygrała bieg na 300 metrów a Tomasz Strzeszewski był trzeci w chodzie na 5 km. Trener Sebastian Papuga jest bardzo zadowolony ze złota i czasu jaki osiągnęła Lesiewicz:

Blisko medalu był czwarty na 60 metrów przez płotki Kamil Dejneko a 5. miejsce w skoku w dal zajęła Sandra Sikorska.

Złoto i brąz to także dorobek Lubusza Słubice. Bezkonkurencyjny w finale na 60 metrów wśród juniorów starszych okazał się Antoni Plichta a brąz na 60 metrów przez płotki, także w kategorii do lat 20 zdobył Jakub Czak. Plichta mówi, że jego finałowy biegł niósł sporo emocji z powodu dyskwalifikacji: