Moc emocji, ale gol jeden: derby dla Stilonu!

W piłkarskich derbach Gorzowa inaugurujących rundę wiosenną III ligi grupy 3 Stilon pokonał Wartę 1:0.

Zwycięskiego gola zdobył w 25 minucie Myrosław Taranenko, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strąceniu piłki przez Łukasza Zakrzewskiego wpakował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości. Goście protestowali, sygnalizując spalonego, ale arbiter pozostał niewzruszony. Warta po utracie bramki szybko odpowiedziała kilkoma groźnymi akcjami, bliscy zdobycia bramki byli Paweł Posmyk i Łukasz Kopeć. Dobrą sytuację do podwyższenia rezultatu miał z kolei Sebastian Jarosz. W drugiej połowie swoje minuty przewagi miał Stilon, ale ekipa trenera Michniewicza głównie skupiała się na obronie.

Sporo ożywienia w szeregach Warty wniosło wejście trzech graczy ofensywnych. Jeden z nich Dominik Zakrzewski na kwadrans przed końcem łapał się za głowę, po tym jak nie wykorzystał wyśmienitej sytuacji, będącej efektem dwójkowej akcji z Adrianem Bielawskim. Warta w ostatnich piętnastu minutach mocno zepchnęła Stilon do defensywy, ale ostatecznie to gracze w białych koszulkach z niebieskimi elementami cieszyli się z wygranej.