Kolejna porażka gorzowskich koszykarek

Trzecia z rzędu porażka koszykarek InvestInTheWest ENEI Gorzów. Przegrały tym razem na wyjeździe z Artego Bydgoszcz 78-81 choć trzeba przyznać, że mecz był pełen emocji, a gorzowianko niewiele zabrakło do wygranej.

Po pierwszej kwarcie gorzowianki przegrywały wyraźnie 14-24, a do przerwy było 39-30 dla miejscowych. Gorzowianki po 30 minutach zmniejszyły straty do 7 punktów – było 56-49. Potem, w 4 kwarcie gorzowianki wyrównały na 4 minuty przed końcem i zaczęła się dramatyczna końcówka.

W ostatniej minucie spudłowała „gorzowianka” Atkins i bydgoszczanki miały piłkę na 31 sekund przed końcem. Bydgoszczanka McBride spudłowała za trzy, Artego zebrało piłkę, ale Morrison spudłowała spod kosza – gorzowianki miały więc 15 sekund i akcję na zwycięstwo. Sharnee-Zoll nie trafiła i doszło do dogrywki, a po 40 minutach było 67-67.

W dogrywce cały czas było równo, Artego na minutę przed końcem prowadziło już 79-75. Papowa trafiła za trzy i było tylko 79-78 dla miejscowych! Potem z linii rzutów wolnych Morrison trafiła dwa razy i zrobiło się 81-78 dla bydgoszczanek. Zoll spudłowała za trzy i Artego zwyciężyło!!!