Pole golfowe na gorzowskim Zawarciu przyniosło w ubiegłym roku 700 tys. zł strat. – To mniej niż w poprzednich latach – przyznał w Radiu Gorzów prezes Inneko. Spółka jest właścicielem pola i nie zamierza się go pozbywać, tak jak innych nierentownych interesów.
Według prezesa Artura Czyżewskiego pole ma dwie zalety – ekologiczną i edukacyjną:
Obecnie Inneko stawia mocniej na działalność komunalną, czyli zarządzanie cmentarzem, dbanie o czystość dróg czy odbiór śmieci. Prowadzi także RIPOK, czyli regionalną instalację przetwarzania odpadów komunalnych, która jest przypisana do Gorzowa i ościennych gmin. W poprzednich latach było zupełnie inaczej. W okresie od 2012 do 2015 roku spółka, jak twierdzi obecny zarząd bez sukcesów, zainwestowała ponad 80 mln zł w innowacje, energetykę czy fotowoltaikę. Od kiedy prezesem został Artur Czyżewski w Inneko trwa restrukturyzacja.
Na początku lutego Artur Czyżewski poinformował, że Inneko może pochwalić się już stabilną sytuacją finansową i teraz dla spółki zaczął się nowy etap, jak to ujął prezes „powrót do korzeni”:
Inneko, a wcześniej ZUO to miejska spółka istniejąca od 27 lat. W jej skład wchodzi pięć spółek-córek BioEnergy Farm w Stanowicach, Gorzowski Ośrodek Technologiczny, Eneri, Inneko RCS – zajmująca się utrzymaniem dróg oraz Inneko SPZ – odpowiadająca za zarządzanie cmentarzem komunalnym.