Gorzowskie koszykarki w półfinale EBLK!

Koszykarki InverstInTheWest Enei Gorzów pokonały w czwartym meczu Energę Toruń 75:65. Dzięki tej wygranej gorzowianki awansowały do półfinału play off, a tam już rozpocznie się walka o medale!

InvestInTheWest Enea Gorzów – Energa Gorzów 75:65 (18:18, 16:16, 25:12, 16:19).

Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego wygrały tę rywalizację 3:1.

Wczoraj, po trzecim spotkaniu play off z Energą trener Dariusz Maciejewski powiedział, że dzisiaj raczej nie zobaczymy na boisku Marii Papowej, która miała problemy z bolącymi plecami. Tymczasem dzisiaj, mimo że reprezentantka Białorusi nadal narzekała na ból, sama poprosiła trenera AZS AJP by wpuścił ją od początku spotkania na boisko. Jej postawa sprawiła, że pozostałe koszykarki naszego zespołu miały jeszcze większą motywację do gry. I tę ambicję i wolę walki było widać od początku do końca meczu. Gorzowianki nie podłamały się nawet po fatalnych pierwszych pięciu minutach drugiej kwarty, w których pozwoliły rywalkom na uzyskanie 10 punktów przewagi. Dzięki konsekwencji, ambicji i walki o każdą piłkę, do końca tej części gry gospodyniom udało się zniwelować straty. Mecz rozstrzygnął się w trzeciej kwarcie. 3 minuty po wznowieniu gry, w starciu z jedną z rywalek urazu kolana doznała Papowa i musiała opuścić boisko. W tym momencie na tablicy wyników był remis 37:37. Brak koleżanki nie tylko nie podłamał pozostałych akademiczek, ale zmobilizował je do jeszcze większego wysiłku. Z minuty na minutę miejscowe grały coraz lepiej i do ostatniej kwarty przystępowały z 13 punktową zaliczką. Nie mające nic do stracenia torunianki ruszyły do desperackiego ataku i już po niespełna 3 minutach gry zniwelowały straty do 5 punktów (59:54). Na szczęście za chwilę wszystko wróciło do normy. Sharnee Zoll-Norman uspokoiła grę i mądrze kierując poczynaniami swoich koleżanek zapewniła naszej drużynie miejsce w pierwszej „czwórce” rozgrywek ekstraklasy. W półfinale nasza drużyna zmierzy się ze Ślęzą Wrocław. Pierwsze dwa spotkania rozegrane zostaną 13 i 14 kwietnia we Wrocławiu.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. – Energa Toruń 75:65 (18:18, 16:16, 25:12, 16:19)
InvestInTheWest Enea: Katarzyna Dźwigalska 3, Sharnee Zoll-Norman 21, Ariel Atkins 15, Annamaria Prezelj 2, Agnieszka Fikiel 4, Laura Juskaite 12, Maryia Papowa 9, Kyara Linskens 9.
Energa: Alice Kunek 5, Angelika Stankiewicz 9, Ana-Marija Begić 4, Melissa Diawakana 13, Agnieszka Skobel 0, Emilia Tłumak 6, Katarzyna Trzeciak 2, Laura Svaryte 4, Rebecca Harris 15, Renáta Březinová 7.