Polonia walczyła, ale Stilon gra dalej

Trzecioligowa drużyna gorzowskiego Stilonu pokonała w Słubicach miejscową Polonię 2:1 i awansowała do ćwierćfinałów rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubuskiego.

Pojedynek rozpoczął się od ataków gości, ale z czasem gra się wyrównała. W 32 minucie po strzale Irimy allana broh Tebli gospodarze uzyskali prowadzenie. Kilka minut później piłkarze Polonii mieli znakomitą okazję do podwyższenia, ale jej nie wykorzystali.
W drugiej połowie miejscowi oddali inicjatywę rywalom i na bramkę gospodarzy sunął atak za atakiem i wszystko wskazywało na to, że jest tylko kwestią czasu by trzecioligowcy uzyskali wyrównanie. I tak się stało. W 62 min. z rzutu karnego wyrównał Michał Przybyła. Chwilę później stilonowcy mieli kolejne okazje, ale albo pudłowali, albo obrońcy Polonii w ostatniej chwili blokowali ich strzały. Gospodarze liczyli na kontrataki i niewiele brakowało a ta taktyka przyniosła im sukces. Jednak tym razem w przewadze 4:1 Tebli, zamiast podać piłkę jednemu z partnerów sam chciał pokonać bramkarza Stilonu i w efekcie posłał piłkę obok bramki. W 80 min. potwierdziło sie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i Łukasz Zakrzewski głową skierował piłkę do bramki Polonii i w ten sposób zespół trenera Kamila Michniewicza awansował do kolejnej rundy.