Jest pięknie!!! Gorzowskie koszykarki wygrały we Wrocławiu!

R.Rachlewicz

Koszykarki InvestIntheWest ENEA Gorzów wygrały we Wrocławiu ze Ślęzą 89:76 w pierwszym meczu półfinału mistrzostw Polski. Nasz zespół objął zatem prowadzenie 1:0 w rywalizacji do trzech wygranych. Jutro – także we Wrocławiu – mecz numer 2.

Gorzowska drużyna źle rozpoczęła dzisiejsze spotkanie. Miejscowe zbyt łatwo dochodziły do pozycji rzutowych, a że trafiały to i na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwsza część spotkania zakończyła się zwycięstwem Ślęzy 32:21. Kiedy na początku drugiej kwarty do gorzowskiego kosza trafiły Lea Miletić i Sydney Colson przewaga gospodyń wzrosła do 15 punktów (36:21). W tym momencie nastąpił przełom. Akademiczki zaczęły zdecydowanie lepiej bronić i grać skuteczniej w ataku. Przewaga Ślęzy topniała w oczach i na ok. 2 minuty przed długą przerwą, po dwóch celnych rzutach wolnych Annamarija Prezelj wyprowadziła naszą drużynę na prowadzenie. Jak się później okazało gospodyniom do końca spotkania udało się tylko raz doprowadzić do remisu, a podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego bezlitośnie wykorzystywały każdy błąd miejscowych i każdą nadarzającą się sytuację do powiększania przewagi.

Oto co po meczu powiedział trener gorzowskiej drużyny Dariusz Maciejewski i kapitan zespołu Katarzyna Dźwigalska:

Arkadiusz Rusin – trener Ślęzy:

Ślęza Wrocław – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 76:89 (32:21, 14:27, 18:23, 12:18)
Ślęza: Daria Marciniak 0, Agata Dobrowolska 0, Cierra Burdick 18, Taisiia Udodenko 10, Lea Miletic 6, Marissa Kastanek 8, Karina Szybała 12, Terezia Palenikova 5, Sydney Colson 14, Elina Dikeoulakou 3.
InvestInTheWest Enea: Katarzyna Dźwigalska 0, Sharnee Zoll-Norman 11, Wiktoria Keller 0, Ariel Atkins 17, Annamaria Prezelj 16, Agnieszka Fikiel 2, Laura Juskaite 10, Maryia Papova 15, Kyara Linskens 18.