Strzelecki popis Warty w Szczańcu

Marek Staniszewski

Nie było niespodzianki w ćwierćfinale piłkarskiego Pucharu Polski w Szczańcu, gdzie A-klasowa Victoria podejmowała trzecioligową Wartę Gorzów i przegrała 0:8.

W pierwszej połowie goście stworzyli wiele dogodnych sytuacji, ale gola zdobyli dopiero w 32 minucie, gdy bramkarza Victorii pokonał Dominik Zakrzewski:

Po zmianie stron gospodarze tracili siły z każda minutą, a trzecioligowcy urządzili sobie strzelecki koncert. Dwie kolejne bramki zdobył Dominik Zakrzewski w 55 i 61 minucie. W 57 minucie do bramki Victorii trafił Michał Markuszewski, w 67 Patryk Wierzbicki, a w 79 Tomasz Jankowski. Znakomicie wprowadził sie do gorzowskiego zespołu debiutant Eryk Sulimenko, który zdobył dwa gole w 77 i 80 minucie:

Gospodarze przeciwstawili w pierwszej połowie Warcie olbrzymią ambicję, ale sił starczyło tylko na 45 minut. Mówi Piotr Marchut:

W zespole Victorii Szczaniec w pierwszej połowie najlepszym zawodnikem był bramkarz Marek Walkowiak, który popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. W drugiej połowie nie był już w stanie zapobiec utracie kolejnych goli: