Horror w Gorzowie. Stal wygrywa ze Spartą!

D.Rutkowski

Ależ to był mecz. Żużlowcy Stali Gorzów po prawdziwej „wymianie ciosów” wygrali bardzo ważne spotkanie ze Spartą Wrocław 48:42.

Przez sporą część spotkania wydawało się, że Sparta – mimo, że w składzie zabrakło kontuzjowanego Macieja Janowskiego – zdobędzie dwa punkty. W pierwszej części zawodów to wrocławianie sprawiali lepsze wrażenie. Na swoim poziomie jechał Tai Woffinden, w pierwszych wyścigach bardzo dobre wrażenie sprawiał jeżdżący za Partyka Wojdyłę Gleb Czugunow, a Maksym Drabik dokonywał niemal cudów. Po 7 wyścigu nawet kibice Stali musieli mu bić brawo za kapitalne akcje przy bandzie gdy wyprzedzał najpierw Petera Kildemanda, a później Szymona Woźniaka. Po swoim pierwszym, nieudanym wyścigu, w kolejnych dwóch szybki był Vaclaw Milik, który w 6 wyścigu przyjechał na metę na pierwszej pozycji przed Bartoszem Zmarzlikiem. Jakby tego było mało na gorzowskim torze nadspodziewanie dobrze prezentował się Przemysław Liszka. W miejscowym zespole zawodzili młodzieżowcy. Pecha miał Krzysztof Kasprzak, który wygrał swój pierwszy wyścig, ale zaraz po starcie do swojej drugiej gonitwy musiał zjechać z toru z powodu zatarcia silnika. Po 9 wyścigach Stal przegrywała 25:29. Druga część zawodów należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali pięć z sześciu ostatnich wyścigów by zwyciężyć Spartę 48:42.

truly.work Stal Gorzów – 48: Szymon Woźniak 9 (1, 2, 2, 3, 1), Peter Kildemand 8 (2, 1, 0, 2, 3), Krzysztof Kasprzak 5 (3, d, 1, 1), Anders Thomsen 10 (1, 3, 3, 2, 1), Bartosz Zmarzlik 14 (3, 2, 3, 3, 3), Mateusz Bartkowiak 0 (0, 0, 0), Rafał Karczmarz 2 (2, 0, 0).

Betard Sparta Wrocław – 42: Tai Woffinden 12 (3, 2, 2, 3, 2), Jakub Jamróg 3 (0, 1, 1, 1), Vaclav Milik 6 (0, 3, 3, 0, w), Patryk Wojdyło – n/s, Max Fricke 1 (1, 0, 0, -, -), Maksym Drabik 11 (3, 3, 2, 1, 2), Przemysław Liszka 5 (1, 2, 2, 0), Gleb Czugunow 4 (2, 1, 1, 0)