Brązowa czwórka znów na podium w tym składzie

Wiktor Głazunow wraca ze srebrnym a Karolina Naja i Anna Puławska z brązowymi medalami kajakarskiego Pucharu Świata w Poznaniu.

To były najlepsze wyniki grupy gorzowskich kajakarzy reprezentujących Polskę w tych zawodach. Głazunow był drugi w C1 na 5000 metrów, natomiast Naja i Puławska zajęły 3. miejsce w K4 na 500 metrów a skład tej osady był identyczny jak w ubiegłym roku na mistrzostwach świata, gdzie też wywalczyły brąz. Występ wszystkich swoich zawodników ocenia trener AZS AWF Gorzów, Marek Zachara:

W Poznaniu byli też zawodnicy pozostałych dwóch gorzowskich klubów. Oleksij Koliadych z Admiry był szósty w C-1 na 200 i w mikście C-2 na 500 metrów a Przemysław Korsak z KS G`Power w K1 na 500 zajął 4. miejsce w finale B, oraz odpadł w półfinale w czwórce na tym samym dystansie.