40 lat temu, w dniach 2–10 czerwca 1979 r., odbyła się pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Miała ona znaczenie nie tylko dla wolności Kościoła w zniewolonym kraju, lecz również pośrednio przyczyniła się do odzyskania przez Polskę swobód demokratycznych.
40-lecie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski
- Marek Poniedziałek

Fot. PAP
- Categories: Wiadomości
Powiązane treści
Podcinanie gałęzi na ul. Piłsudskiego
Tomasz Krawczyk
23 czerwca 2026
Gorzowska ławeczka 23.06.2026
Tomasz Krawczyk
23 czerwca 2026
Nie kąpcie się w fontannach. To niebezpieczne
Elżbieta Kobelak
23 czerwca 2026
20 medali lekkoatletów GZSN Start
Ryszard Rachlewicz
23 czerwca 2026
Będą zmiany w komunikacji miejskiej?
Elżbieta Kobelak
23 czerwca 2026
Koszykarki SP 13 najlepsze w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
Ryszard Rachlewicz
23 czerwca 2026
MVP SuperPucharu Polski pozostaje w Gorzowie Wlkp.
Ryszard Rachlewicz
23 czerwca 2026
dr Tomasz Grzechnik, kierownik Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie
Marcin Sasim
23 czerwca 2026