Wystarczyła jedna kwarta

Zespół GTK Gdynia nie wygrał dotąd żadnego spotkania w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet i już choćby z tego względu nie był faworytem w pojedynku z PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wlkp.

Tymczasem prowadzone przez Jelenę Skerović gdynianki wysoko zawiesiły poprzeczkę wyżej notowanej drużynie z Gorzowa Wlkp. i przez pierwsze dwie kwarty dominowały na parkiecie. Po długiej przerwie na parkiet wróciły jakby zupełnie inne zespoły. Przyjezdne zaczęły odrabiać punkt za punktem i w połowie 3 kwarty, po trafieniu Cheridene Green wyszły na prowadzenie 43:42, którego nie oddały już do końca spotkania.

GTK Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 63:75 (20:16, 19:14, 7:25, 17:20)

GTK: Julia Bazan 4, Julia Niemojewska 4, Alicja Płotka 0, Karolina Stefańczyk 3, Magdalena Szulc 4, Justyna Rudzka 4, Alicja Żytkowska 6, Marta Marcinkowska 19, Joanna Grymek 8, Magdalena Szymkiewicz 11.
PolskaStrefaInwestycji Enea: Katarzyna Dźwigalska 0, Cheridene Green 19, Agnieszka Szott-Hejmej 2, Megan Gustafson 17, Karolina Matkowska 1, Ewelina Śmiałek 0, Joanna Kobylińska 0, Shatori Walker-Kimbrough 23, Borislava Hristova 10, Dominika Owczarzak 3.