Dwa kolejne medale dla lubuskiego na mistrzostwach Polski do lat 20

Tomasz Strzeszewski z AZS AWF Gorzów wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski do lat 20 w lekkoatletyce w chodzie na 10 kilometrów. Drugi medal dla naszego województwa wywalczyła sztafeta Lubusza Słubice w konkurencji 4×100 metrów.

Mistrzem Polski w chodzie z ogromną przewagą nad rywalami został Łukasz Niedziałek z WLKS Nowe Iganie z czasem 43:21:11.

Drugi był Arkadiusz Schiedel z Nadwiślanina Chełmno, któy stracił do złotego medalisty ponad 5 minut. Jego czas – 48:29.62

Strzeszewski osiągnął czas 48:43.16.

Trener  Sebastian Papuga stwierdził, że jego podopieczny dziś nie był w stanie zrobić nic więcej:

Antoni Plichta z Lubusza Słubice tymczasem wieczorem wywalczył drugi krążek na mistrzostwach – wraz z kolegami ze sztafety 4 x 100 metrów był trzeci i panowie przywożą do Słubic brązowe medale. A w sztafecie obok niego byli Sebastian Wieliczko, Krzysztof Wyrwas i Jakub Czak. Złoto wywalczył zespół RLTL ZTE Radom przez Stalą Ostrów Wielkopolski.

Z AZS AWF Gorzów w finale była Paulina Kosikowska, która zajęła 6. miejsce w biegu na 400 metrów. 18-latka do medalowego miejsca straciła 1,12 s. Kosikowska wraz z koleżankami powtórzyła ten wynik kilkadziesiąt minut później w sztafecie 4×100: gorzowianki w składzie jeszcze z Wiktorią Krasicką, Sandrą Sikorską i Weroniką Łaszczyńską przybiegły szóste z czasem 48,81, także ponad sekundę słabszym od brązowego medalu.

W męskiej sztafecie 4×100 AZS AWF zajął 9. miejsce a ekipa ALKS AJP nie ukończyła wyścigu.