Srebro Czaka i dwa medale młociarzy na zakończenie mistrzostw

Trzy medale zdobyli lubuscy lekkoatleci w ostatnim dniu mistrzostw Polski do lat 20.

Srebro w biegu na 110 metrów przez płotki wywalczył Jakub Czak. Słubiczanin w finale uzyskał czas 14,02, tylko o dwie setne gorszy od pobitego w eliminacjach rekordu życiowego. Wygrał Natan Frąckiewicz z Pomeranii Szczecinek z czasem 13,69, trzeci był Olgierd Michniewski z Radomia. Z pozostałych zawodników z naszego regionu w tej konkurencji szóste miejsce zajął Kamil Dejneko z AZS AWF Gorzów a finał B wygrał Jędrzej Radzewicz z ALKS AJP Gorzów. Zawodnik Lubusza Słubice powiedział nam, że nie jest w pełni usatysfakcjonowany tym wynikiem:

Z kolei dwa medale wywalczyli młociarze AZS AWF. Na drugim stopniu podium stanął Patryk Bucki, trzeci był Gracjan Sabajtis. Ich trener Zenon Kowalski szczególnie jest zadowolony z występu Buckiego, dla którego wynik 64,70 m to nowy rekord życiowy:

Dodajmy, że szósty w rzucie młotem był Artur Łapo z ALKS AJP, także podopieczny trenera Kowalskiego. Tuż przed nim uplasował się Maciej Jarzembowski z Uczniaka Szprotawa. Blisko medalu była dziś męska sztafeta 4×400 z ALKS AJP, która zajęła 4. miejsce a do brązu zabrakło zaledwie pięciu setnych sekund. W skoku o tyczce siódmy był Krzysztof Puczko z ZLKL Zielona Góra