Dziś tylko jeden medal lubuskiego na OOM w pływaniu

Aleksandra Kramer z TP Zielona Góra zdobyła jedyny medal dla województwa lubuskiego w trzecim dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zielonej Górze. Kramer wywalczyła brąz na 100 metrów żabką, ale po wyścigu była bardzo niezadowolona.

Jej celem był bowiem złoty medal i na początku II nawrotu prowadziła. W końcówce jednak, nie wiadomo czemu, dała się wyprzedzić dwóm rywalkom. Wygrała Liwia Chmiel z Trójki Środa Wielkopolska przed Aleksandrą Piskorz z Wodnika Siemianowice Śląskie.

Aleksandra Kramer po wyścigu, w którym uzyskała czas o 2 sekundy słabszy od rekordu życiowego nie ukrywała rozczarowania:

Trener Aleksandry Kramer Zbigniew Pietrzyk nie potrafił wytłumaczyć słabej końcówki swojej podopiecznej:

W finałach z naszego województwa pływała jeszcze trójka przedstawicieli Słowianki Gorzów. Agata Miciak była piąta na 400 metrów stylem dowolnym, Jakub Szczepanowski piąty na 100 metrów żabką, a wśród dziewcząt na tym samym dystansie czwarte miejsce zajęła Wiktoria Skowrońska.