Lesiewicz w finale, Sura tuż za podium

TV Toruń

Trzy gorzowskie lekkoatletki startowały dziś w pierwszym dniu Halowych Mistrzostw Polski.

4. miejsce w pięcioboju zajęła Kornelia Sura z ALKS AJP. Początkowo gorzowianka była po ostatniej konkurencji (bieg na 800 metrów) na 5. miejscu, ale z powodu przekroczenia toru zdyskwalifkowano liderkę Adriannę Sułek. Sura w efekcie wskoczyła na lokatę tuż za podium, ale do brązowego medalu zabrakło jej dość sporo, bo 193 punkty.

Dziś także startowała skupiająca ostatnio największą uwagę imienniczka Sury. Kornelia Lesiewicz awansowała do finału biegu na 400 metrów. W swoim eliminacyjnym wyścigu zawodniczka AZS AWF Gorzów zajęła 2. miejsce z czasem 53,36, co bez problemu wystarczyło do awansu. Przed Lesiewicz przybiegła była zawodniczka ALKS AJP Natalia Kaczmarek, która czasem 52,82 pobiła swój rekord życiowy i wypełniła minimum na Halowe Mistrzostwa Europy.

W finale trójskoku rywalizowała dziś klubowa koleżanka Lesiewicz. Start Wiktorii Krasickiej do końca stał pod znakiem zapytania ze względu na kontuzję. 20-latka ostatecznie wystąpiła i z wynikiem 11,78 m zajęła 11. miejsce.

W niedzielę wystąpi dwójka gorzowian. Finał biegu na 400 metrów z udziałem Lesiewicz zaplanowano na 16:45. Z kolei o 11:25 w eliminacjach na 200 metrów wystartuje Łukasz Żok z ALKS AJP. Jeśli awansuje (na co ma spore szanse), to finał czeka go o 16:15.