Rekord przetrwał tydzień: Lesiewicz przebiła go o 0,41! Srebro też dla Żoka!

mb

Kornelia Lesiewicz z AZS AWF Gorzów zdobyła srerbny medal Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w biegu na 400 metrów.

Gorzowianka także pobiła w Toruniu swój rekord życiowy będący rekordem Polski juniorek o 41 setnych sekund. Rezultat 52,56 najpewniej da jej miejsce w reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Europy, które także odbędą się w Toruniu. Bieg z czasem 52,02 wygrała faworytka Justyna Święty-Ersetic a na 3. miejscu uplasowała się Małgorzata Hołub-Kowalik, która do Lesiewicz straciła 0,3 s. Czwarte miejsce zajęła była zawodniczka ALKS AJP Gorzów Natalia Kaczmarek z wynikiem 52,98:

Na drugim stopniu podium stanął dzisiaj także Łukasz Żok. Zawodnik ALKS AJP w finale biegu na 200 metrów osiągnął czas 21,18, co jest jego nowym rekordem życiowym. Zwycięzca Adrian Brzeziński z MKL Toruń był o 12 setnych sekund przed gorzowianinem a trzecie miejsce zajął Patryk Wykrota z AZS Poznań, który do Żoka stracił 0,19 s. Podopieczny trenera Tomasza Saski zdobył też złoto w kategorii młodzieżowej do lat 23: