Janowski wygrał w Teterow. Zmarzlik był drugi

Maciej Janowski okazał się najlepszy w Grand Prix Niemiec na torze w Teterow. Drugie miejsce w finale wywalczył gorzowianin Bartosz Zmarzlik. Zielonogórzanin Patryk Dudek był ósmy.

Trzecie miejsce zajął Słoweniec Matej Zagar, a czwarty w finale był Duńczyk Niels Kristian Iversen.

Zmarzlik od początku zawodów solidnie punktował i wygrał rundę zasadniczą, gromadząc na swoim koncie 12 punktów. W pierwszym półfinale gorzowianin przyjechał za Janowskim. Trzeci był Leon Madsen, a ostatni Fredrik Lindgren.

Dudek rozpoczął źle, bo od zera. Później wygrał dwa kolejne swoje biegi i wydawało się, że znalazł odpowiednie ustawienia w swoim sprzęcie. Następnie były tylko dwie „jedynki” i zielonogórzanin wskoczył do półfinału z ostatniej, ósmej pozycji. Tam zajął ostatnie miejsce (trzeci był Emil Sajfutdinow) i w sumie w Niemczech był ósmy.

Jadący z „dziką kartą” Niemiec Martin Smoliński (Stelmet Falubaz Zielona Góra) zdobył tylko jeden punkt. 35-latek wycofał się ze swojego ostatniego startu.

18. Max Dilger (Niemcy) NS

Po tej rundzie Zmarzlik jest współliderem klasyfikacji generalnej GP. Ma tyle samo punktów co Duńczyk Madsen – 85. Dudek w „generalce” jest szósty – 69 pkt.