W kajakarskich MP najwięcej zgarnął AZS AWF Gorzów

AZS AWF Gorzów wygrał klasyfikację medalową kajakarskich mistrzostw Polski, które odbyły się w Poznaniu.

Ekipa trenera Marka Zachary zdobyła 6 złotych, 3 srebrne i jeden brązowy medal. Trzy złota i jedno srebro trafiły w ręce Karoliny Nai, w K1, K2 i K4 na 500 metrów oraz K1 na 200. Dwukrotna medalistka ostatnich mistrzostw świata nie planowała początkowo aż tylu startów na torze Malta:

5 medali w tym trzy złote wywalczył Wiktor Głazunow, który triumfował w C1 na 500, 1000 i 5000. Głazunow (rozmawialiśmy z nim przed wyścigiem na 5 km) żałował, że w olimpijskiej konkurencji na 1000 nie wystartował wicemistrz świata, Tomasz Kaczor:

Ponadto srebro w K1 na 500 wywalczyła Anna Puławska a w osadach medalowych byli też Paulina Noga i Grzegorz Bryński. Z dwoma brązowymi krążkami mistrzostwa skończyła ekipa G`Power Gorzów. Oba to dzieło Przemysława Korsaka:

Dodajmy, że brązowy medal w K1 na 5000 wywalczył Sławomir Siwiec z gorzowskiej Admiry.