Arka zdobyła twierdzę przy Chopina

Ciekawe widowisko, ale bez happy endu zobaczyli dzisiaj w hali przy ul. Chopina kibice gorzowskich koszykarek. W drugiej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet zespół miejscowej PolskiejStrefyInwestycji Enei uległ Arce Gdynia 82:89.

Przed spotkaniem trener gorzowskiej drużyny obawiał się rywalek nie tylko ze względu na ich indywidualne umiejętności, ale zwracał uwagę na fakt, że Arka ma już za sobą kilka meczów, w tym m.in. zwycięskie spotkania eliminacyjne do Euroligi. Było to widać szczególnie w pierwszej połowie, w której przewaga przyjezdnych rosła jak na drożdżach. Zespół z Gdyni szybko operował piłką i wypracowywał pozycje rzutowe, z których zdobywał kolejne punkty. Kierowane przez Barborę Balintową Rebecca Alle, Marissa Kastanek czy Sonja Greinacher zdobywały kolejne punkty i na dużą przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu zespołu z Trójmiasta 51:36.

Początek trzeciej kwarty przypominał to co działo się wcześniej i w 25 minucie przewaga przyjezdnych wynosiła już 23 punkty (38:61). Gorzowski szkoleniowiec próbował różnych ustawień i nie bał się nawet desygnować do gry Karoliny Matkowskiej czy Wiktorii Keller. O ile Matkowska zbyt długo nie przebywała na parkiecie, o tyle Keller nie sobie nie robiła z tego, że ma za rywalki znacznie bardziej doświadczone i utytułowane koszykarki. To właśnie dzięki efektownym akcjom Kahleah Copper oraz wspomnianej Keller przewaga gdynianek zaczęła stopniowo maleć. Swoje „trzy grosze” dorzuciła także Katarzyna Dźwigalska, która uważnie broniła dostępu do swojego kosza, odbierała piłki rywalkom, asystowała w zdobywanych punktach, a  na początku ostatniej kwarty trafiła zza linii 6,75 cm. niwelując straty do 7 punktów. Chwilę później do kosza rywalek po raz kolejny trafiła Copper i mecz nabrał rumieńców. Gdy do końca została 1 min. i 12 sekund Cheridene Green zmniejszyła przewagę Arki do zaledwie 3 punktów (80:83). Niestety, w tym momencie Marissa Kastanek przypomniała o sobie i zapewniła zwycięstwo swojej drużynie.

Wiktoria Keller:

Katarzyna Dźwigalska:

Dariusz Maciejewski:

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – Arka Gdynia 82:89 (17:29, 19:22, 19:20, 27:18)

PolskaStrefaInwestycji Enea: Kahleah Copper 28, Katarzyna Dźwigalska 3, Cheridene Green 14, Wiktoria Keller 12, Annamaria Prezelj 4, Laura Juskaite 11, Karolina Matkowska 0, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Chloe Jackson 2, Zhosselina Maiga 6.

Arka: Angelika Slamova 16, Rebecca Allen 19, Maryia Papova 10, Anna Wińkowska 0, Amalia Rembiszewska 0, Marissa Kastanek 21, Sonja Greinacher 12, Barbora Balintova 11.