Piękny początek EuroCup Women

Od zwycięstwa rozpoczęły udział w rozgrywkach EuroCup Women koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp.

Grająca przed własną publicznością gorzowska drużyna pewnie pokonała KP Brno 93:57.

Gospodynie od pierwszych minut narzuciły rywalkom swój styl gry i bardzo szybko uzyskały wyraźną przewagę. Co prawda po kilku minutach miejscowe nieco zwolniły tempo, ale i tak na pierwszą przerwę schodziły prowadząc różnicą 9 punktów. Jedynie w drugiej kwarcie drużyna z Czech nawiązała wyrównaną walkę z doskonale dysponowaną gorzowską drużyną, w której pierwsze skrzypce grała Kahleah Copper. Amerykanka była praktycznie nie do zatrzymania przez rywalki i w pierwszych dwóch kwartach sama zdobyła aż 26 punktów.

Słaba druga ćwiartka podziałała na miejscowe koszykarki niczym czerwona płachta na byka. W trzeciej odsłonie podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego całkowicie zdominowały boisko i już przed rozpoczęciem ostatniej części gry wiadomo było, że drużyna z Brna wróci do domu na tarczy.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – KP Brno 93:57 (22:13, 16:19, 30:9, 25:16)
PolskaStrefaInwestycji Enea: Kahleah Copper 33, Katarzyna Dzwigalska 3, Cheridene Green 16, Wiktoria Keller 11, Annamaria Prezelj 15, Laura Juskaite 7, Karolina Matkowska 2, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Chloe Jackson 2, Zhosselina Maiga 2.
KP Brno: Gabriela Andelová 0, Eva Kopecka 2, Stella Tarkovicova 0, Michaela Stara 13, Veronika Remenarova 9, Emily Potter 14, Sarah Berankova 0, Ludmila Dudackova 6, Chatilla van Grinsven 2, Gabrielle Alise Green 4, Lucia Hadacova 7.