Zabrakło mądrości i szczęścia

Ramla

Na tarczy wrócą z Izraela koszykarki gorzowskiej InvestInTheWest Enei. W drugim spotkaniu rozgrywek EuroCup Women nasza drużyna przegrała z zespołem z Ramli 70:71.

Przed spotkaniem trener naszej drużyny Dariusz Maciejewski przestrzegał przed dwoma zawodniczkami miejscowego zespołu: Tiffany Mitchell i Brittany Boyd. Jak się okazało miał powody bo to głównie dzięki tym dwóm koszykarkom gospodynie odniosły zwycięstwo. Po pierwszej, wyrównanej kwarcie, w drugiej nasz zespól uzyskał inicjatywę i m.in. dzięki serii trafień Laury Juskaite na niespełna 1,5 minuty przed długą przerwą wyszedł na prowadzenie 38:26. W tym momencie przypomniała o sobie Mitchell, która przy niewielkiej pomocy ze strony swoich koleżanek zniwelowała straty do 5 punktów. Dobra passa miejscowych rozpoczęta pod koniec drugiej kwarty trwała w trzeciej części spotkania. Mimo iż gorzowiankom udało się ograniczyć poczynania Mitchell, to jej koleżanki wykorzystały słaba grę w ataku naszego zespołu i do ostatniej kwarty przystępowały z 10 punktową zaliczką. Niespełna 4 minuty po wznowieniu gry Mitchell popełniła piąte przewinienie i przewaga miejscowych zaczęła topnieć. Na 2 minuty i 16 sekund przed końcem spotkania dwa rzuty wolne wykorzystała Kahleah Copper i na tablicy pojawił się remis 67:67. Ostatnie chwile meczu widzowie oglądali na stojąco. Najpierw Brittany Boyd nie trafiła dwóch osobistych, a chwilę później tylko jeden z nich wykorzystała Tijana Krivacevic i miejscowe prowadziły jednym punktem. Copper trafia z dwutaktu i to gorzowianki są na prowadzeniu 69:68. Na 15 sekund przed końcem Limor Pelleg fauluje Katarzynę Dźwigalską, ale kapitan naszej drużyny pudłuje pierwszy rzut wolny. Drugi trafia (jest 68:70) i trener Ramli natychmiast prosi o minutę przerwy, po której, na 4,4 sekundy przed końcową syreną Boyd z 8 metrów zdobywa 3 punkty. Tym razem przerwa na życzenie trenera Dariusza Maciejewskiego. Po powrocie na boisko piłka trafia z autu do Copper, ta wdziera się pod kosz ściągając na siebie rywalki, po czym podaje do stojące ok. 3 m. od kosza, po jego prawej stronie Juskaite. Ta rzuca, ale piłka odbija się od obręczy i nie wpada do kosza.

Oto co zaraz po meczu powiedział trener InvestInTheWest Enei Dariusz Maciejewski:

Ramla – InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. 71:70 (20:20, 13:18, 26:11, 12:21)
Ramla: Oumou Kalsoum Toure 4, Eden Rotberg 9, Limor Pelleg 0, Aleksandra Gitchenko 4, Yarden Valentin Danan 2, Brittany Boyd 15, Lior Garzon 0, Tijana Krivacevic 12, Tiffany Mitchell 25.
InvestInTheWest ENEA: Kahleah Copper 14, Katarzyna Dzwigalska 4, Cheridene Green 13, Wiktoria Karolina Keller 0, Annamaria Prezelj 2, Laura Juskaite 23, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Chloe Jackson 4, Zhosselina Maiga 4.