Warta rozgromiła Pogoń. Festiwal strzelecki w Świebodzinie

Marek Staniszewski

W lubuskiej czwartej lidze piłkarskiej przedostatnia w tabeli Pogoń Świebodzin podejmowała lidera Wartę Gorzów i przegrała aż 1:7.

Gospodarze zagrali bez dwóch kluczowych zawodników bramkarza Michała Hajdasza i obrońcy Mateusza Świtały (kontuzje) i już po 6 minutach przegrywali 0:2. Dwukrotnie na listę zdobywców bramek wpisał sie Paweł Posmyk. Kolejne gole dla Warty były kwestią czasu. W 15 minucie trafił Dominik Zakrzewski, w 25 z rzutu karnego Wiktor Witt, a w 42 Sebastian Surmaj. Pięciobramkowa zaliczka była okazją do wprowadzenia do gry rezerwowych, ale w 49 minucie było już 6:0, gdy gola strzelił Michał Chyrek. Gospodarze honorową bramkę zdobyli w 61 minucie z rzutu karnego, gdy bramkarza Warty pokonał Patryk Podwyszyński. Wynik spotkania ustalił w 78 minucie Dominik Zakrzewski: