Botas pokonany w Gorzowie Wlkp.

Miłą niespodziankę sprawiły swoim kibicom gorzowskie koszykarki, które w trzecim meczu fazy grupowej rozgrywek EuroCup Women pokonały na własnym parkiecie faworyzowany zespół Botasu Ankara 72:67

Tydzień temu Kelsey Mitchell, w meczu przeciwko KP Brno aż 6 razy trafiła za trzy punkty i wiadomo było, że jednym z zadań będzie powstrzymanie tej koszykarki. Pewne też było, że zespół z Ankary dysponuje silnymi podkoszowymi: Quanitrą Hollingsworth i Temi Fagbenle. Początek pojedynku wskazywał na porażkę miejscowych. Ekipa z Turcji łatwo zdobywała punkty, zaś koszykarki AZS AJP miały problem z trafieniem do kosza z gry. Na szczęście rywalki często faulowały i podopiecznym Dariusza Maciejewskiego, dzięki rzutom wolnym, udawało się nie dopuścić do uzyskania przez przeciwniczki zbyt wielkiej przewagi, choć w połowie pierwszej kwarty zespół Botasu prowadził 12:3. Na szczęście gorzowskim koszykarkom udało się w porę opanować nerwy i powoli odrabiały straty, by jeszcze przed zakończeniem drugiej kwarty, po trafieniu Copper wyjść na prowadzenie 33:32.

Po powrocie z długiej przerwy role się odmieniły. To miejscowe sprawiały wrażenie dominatorek atakując rywalki już na ich połowie. Świetnie w roli rozgrywającej spisywała się Annamaria Prezelj, ze skrzydeł celnie rzucała Laura Juskaite, a pod koszami skuteczna była Zhosselina Maiga. Swoje zrobiła też Wiktoria Keller, która wchodziła w miejsce słabiej dysponowanej Kahleah Copper. Mimo niezbyt wielkiego doświadczenia w grze na europejskiej scenie, odważnie atakowała kosz przeciwniczek nic sobie nie robiąc z faktu, że na drodze stawały jej gwiazdy WNBA. Gorzowska drużyna nie straciła rezonu nawet w momencie, gdy w czwartej kwarcie rywalki dość nieoczekiwanie odzyskały inicjatywę i w 36 minucie, po rzucie za trzy punkty Sheylani Peddy, wyszły na prowadzenie 64:63. Nie zraziło to gorzowskich koszykarek, które dopingowane przez kibiców szybko odzyskały inicjatywę i pokonały zespół z Turcji 72:57.

InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. – Botas SK Ankara 72: 67 (17:20, 16:13, 19:13, 20:21)
InvestInTheWest ENEA: Kahleah Copper 3, Katarzyna Dźwigalska 0, Cheridene Green 6, Wiktoria Keller 6, Annamaria Prezelj 17, Laura Juskaite 21, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Chloe Jackson 0, Zhosselina Maiga 15.
Botas SK: Kelsey Mitchell 14, Melis Gulcan 7, Busra Akbas 6, Cansu Koksal 6, Sheylani Peddy 13, Quanitra Hollingsworth 9, Temi Fagbenle 9, Marina Bas 3.