Przykra niespodzianka w Brnie

W czwartym meczu rozgrywek EuroCup Women koszykarki InvestInTheWest ENEI niespodziewanie przegrały wyjazdowym pojedynek z KP Brno 67:71.

Jeszcze tuż przed wyjazdem do Brna trener Dariusz Maciejewski nie wiedział czy zabierze do Czech, poobijane po meczu z Botasem Ankara, Laurę Juskaite i Agnieszkę Kaczmarczyk. Ostatecznie obie pojechały na mecz i obie pojawiły się na boisku. Niestety, mimo to nasza drużyna wróci do Gorzowa Wlkp. na tarczy.

W Gorzowie Wlkp. nasz zespół wysoko pokonał KP Brno, ale na wiadomo było, że na wyjeździe już tak łatwo nie będzie. I to się potwierdziło. Już pierwsza kwarta pokazała, że miejscowe nie zamierzają ułatwiać naszym koszykarkom zadania. Gorzowianki wygrały tę część spotkania, ale tylko dwoma punktami. Pod koniec drugiej kwarty, po trafieniu Juskaite, nasza drużyna prowadziła 39:34. Niestety, szczelna obrona miejscowych sprawiła, że na dużą przerwę zespoły schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu InvestInTheWest ENEI (39:38). Trzecia kwarta rozpoczęła się od niecelnego rzutu za trzy punkty w wykonaniu Katarzyny Dźwigalskiej, a do naszego kosza trafiła Gabrielle Alise Green i gospodynie wyszły na prowadzenie. Po chwili G.Green wykorzystała dwa rzuty wolne, a kolejne punkty dołożyła Emily Potter i w 23 min. przewaga KP Brno wzrosła do 5 punktów (44:39), a dwie minuty później było już 49:39. Dopiero od tego momentu gra się wyrównała, ale i tak do ostatniej kwarty drużyny przystępowały przy prowadzeniu miejscowego zespołu 61:50. W ostatniej kwarcie gorzowianki jakby się przebudziły, zaczęły niwelować straty, jednak przeciwniczki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa.