Copper ustrzeliła 30, PSI ENEA spokojnie wygrywa w Łodzi

Koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji ENEI Gorzów pokonały CosinusMed Widzew Łódź w 11 kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. W I połowie mecz był wyrównany, od III kwarty przewaga gości była coraz większa i gorzowianki wygrały 93-77.

Pierwsza kwarta meczu zaskakująca – gorzowianki wprawdzie w 7 minucie prowadziły 12-9, ale potem miały przestój, rywalki, które są na dnie tabeli, osiągnęły za to serię 7-0 i po trafieniu Drop wyszły na prowadzenie 16-12.

Za chwilę było nawet 21-16 dla gospodyń, ale teraz to one się zatrzymały. Przez ostatnie 2 minuty I kwarty gorzowianki zanotowały serię 7-2 po akcjach Cooper i Jackson i po 10 minutach prowadziły 23-21.

W II kwarcie nadal łodzianki trzymały się dzielnie, a największa różnica między zespołami wynosiła ledwie 5 punktów. W zespole z Gorzowa punkty „robiły” w zasadzie tylko 3 Amerykanki – Copper, Jackson i Green, które w sumie zdobyły 39 z 44 punktów rzuconych przez gorzowski zespół. Do przerwy zespół Dariusza Maciejewskiego prowadził dzięki nim 48-44.

Początek II połowy to znów mecz na styk, na szczęście końcówka już lepsza. W ataku królowała Copper, punkty dodały Maiga i Juskaite i gorzowianki odskoczyły wyraźnie – w 29 minucie prowadziły 70-57, a po 30 minutach było 73-59.

Na 6 minut przed końcem PSI ENEA prowadziła już 81-62 i było po meczu. Końcówka to już pilnowanie wyniku przez gorzowianki i ostatecznie wygrana 93-77. Królowa meczu znów była Copper, która zdobyła 30 punktów!