Do przerwy tak sobie, po przerwie strzelanina – AZS AJP wygrywa w Poznaniu

Koszykarki InvestInTheWest AZS AJP Gorzów wygrały wyjazdowy mecz z ENEĄ AZS Poznań. Po przeciętnej I połowie w drugiej zespół Dariusza Maciejewskiego panował na parkiecie i zwyciężył 97:80.

Jak przed spotkaniem przewidywał trener Dariusz Maciejewski pozyskanie przez ekipę z Poznania dwóch Amerykanek, Ukrainki i Czeszki zmieniło oblicze drużyny, którą gorzowianki rozgromiły we własnej hali. W Poznaniu już tak łatwo nie było. Jazmine Davis, wsparta koleżankami z zespołu dzielnie stawiały czoła gorzowiankom, a przy nadarzających się okazjach zdobywały punkty i w 17 minucie prowadziły 44:30 by zejść na długą przerwę prowadząc różnicą 8 punktów. Gorzowianki w ostatniej chwili pojawiły się po przerwie na parkiecie i do gry w trzeciej kwarcie przystępowały bez rozruchu. Mimo to od razu rozpoczęły ostrzeliwanie kosza poznanianek. Rozpoczęła Aleksandra Pawlak trafiając dwa razy zza linii 6,75 m. To podziałało mobilizująco na jej partnerki z boiska. Paulina Misiek, Julia Rytsikawa i Natalie Hurst także rzucały z dystansu jak natchnione, a gdy piłka nie trafiała do kosza rywalek to padała łupem Caroline Swords, która pod koszem dopełniała formalności. Bezradne poznanianki starały się jak mogły ale dzisiaj na tak dysponowane rzutowo akademiczki z Gorzowa Wlkp. nie było mocnych.

Dariusz Maciejewski – trener InvestInTheWest AZS AJP:

Marek Lebiedziński – trener Enei AZS:

Enea AZS Poznań – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 80:97 (22:24, 26:16, 12:33, 20:24)
Enea AZS: Kinga Woźniak 9, Daria Marciniak 6, Katarzyna Bednarczyk 8, Kateryna Rymarenko 11, Aleksandra Parzeńska 6, Julia Niemojewska 0, Jewel Tunstull 9, Jazmine Davis 27, Michaela Stejskalova 4.
InvestInTheWest AZS AJP: Natalie Hurst 20, Julija Rytsikowa 22, Annamaria Prezelj 0, Beata Jaworska 0, Aleksandra Pawlak 18, Magdalena Szajtauer 2, Paulina Misiek 16, Daria Stelmach 3, Carolyn Swords 16.